TEDx installation profile (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Upload image
fa: بارگذاری تصویر

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Topic
fa: موضوع

en: author
fa: نویسنده

en: Video
fa: ویدیو

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Apply
fa: تایید

en: Information
fa: اطلاعات

en: Offset
fa: جابجایی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
