TEDx installation profile (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Read more
fi: Lue lisää

en: more
fi: lisää

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Topic
fi: Aihe

en: author
fi: kirjoittaja

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Apply
fi: Käytä

en: Information
fi: Tietoa

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Videos
fi: Videot

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Text formats
fi: Tekstimuodot

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Master
fi: Isäntä

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko
