Tej (7.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Menu
fa: قائم

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Blue Lagoon (default)
fa: تالاب آبی

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ
