Telekonsum (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: more
hu: tovább

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Country
hu: Ország

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Desc
hu: Csökk

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Company
hu: Cég

en: Street
hu: Utca

en: City
hu: Város

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Zip code
hu: Irányítószám

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Product
hu: Termék

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Admin menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Import content
hu: Tartalom importálása

en: Rating
hu: Értékelés

en: Product variations
hu: Termékvariációk

en: Store owner
hu: Az áruház tulajdonosa

en: Localization
hu: Honosítás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: - All -
hu: – Mind –

en: Installed %module module.
hu: <em>%module</em> modul telepítve lett.

en: Configure store
hu: Bolt beállításai

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
hu: A nyelv megállapítása a webcímből (útvonalelőtag vagy doménnév alapján).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
hu: Az <em>Adminisztrációs</em> menü adminisztrációs feladatok hivatkozásait tartalmazza.

en: @code - !name
hu: @code – !name

en: Default store currency
hu: Alapértelmezett bolt pénzneme

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Management
hu: Adminisztráció

en: No sample tax rate.
hu: Nincs minta adókulcs.

en: US - Sales taxes displayed in checkout
hu: Amerikai – az adók csak a fizetésnél látszanak

en: European - Inclusive tax rates (VAT)
hu: Európai – az adókat (például ÁFA) tartalmazza

en: Tax Rate
hu: Adókulcs

en: Tax rate examples
hu: Példák adókulcsra

en: Example tax rates will be created in this style.
hu: Az adókulcspéldák ebben a stílusban jönnek létre.

en: Create and Finish
hu: Létrehozás és Befejezés

en: Setting up taxes.
hu: Adók beállítása.

en: Flushed caches.
hu: A gyorsítótárak ürítése megtörtént.

en: Installing additional functionality
hu: Kiegészítők telepítése

en: Installed the default theme.
hu: Az alapértelmezett smink lett telepítve.

en: Do you want to be able to translate the interface of your store?
hu: Fordítható legyen az áruház felülete?

en: Default store country
hu: Alapértelmezett bolt országa
