Telekonsum (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: more
pt: mais

en: Currency
pt: Moeda

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Country
pt: País

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Welcome
pt: Bem-vindo

en: Manufacturer
pt: Fabricante

en: Company
pt: Empresa

en: Street
pt: Rua

en: City
pt: Município/Concelho

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Zip code
pt: Código postal

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Product
pt: Produto

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Admin menu
pt: Menu de administração

en: Rating
pt: Classificação

en: Product variations
pt: Variações do Produto

en: Localization
pt: Idioma

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Administration menu
pt: Menu de administração

en: - All -
pt: - Todos -

en: Installed %module module.
pt: Módulo %module instalado.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
pt: Determinar o idioma da URL (prefixo caminho ou domínio).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
pt: O menu de <em>Administração</em> contém ligações para tarefas administrativas.

en: Default store currency
pt: Moeda predefinida da loja

en: Master
pt: Principal

en: Management
pt: Gestão
