Telekonsum (7.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: more
ja: 続き

en: Currency
ja: 通貨

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Feed
ja: フィード

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Desc
ja: 降順

en: Manufacturer
ja: メーカー

en: Company
ja: 会社

en: Street
ja: 番地

en: City
ja: 市区町村

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Product
ja: 商品

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Admin menu
ja: 管理用メニュー

en: Import content
ja: コンテンツをインポート

en: Rating
ja: レーティング

en: Store owner
ja: 店舗オーナー

en: Localization
ja: ローカライズ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Administration menu
ja: アドミニストレーションメニュー

en: - All -
ja: - 全て -

en: Installed %module module.
ja: %moduleをインストールしました。

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
ja: URLから言語を判定する(パス接頭語かドメイン)

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ja: <strong>管理</strong>メニューに管理用タスクのメニューが含まれています。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Management
ja: 管理
