Telekonsum (7.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: more
tr: daha fazla

en: Currency
tr: Para birimi

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Country
tr: Ülke

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: Feed
tr: Akış

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Desc
tr: Azalan

en: Company
tr: Şirket

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Product
tr: Ürün

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Admin menu
tr: Yönetici menüsü

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Store owner
tr: Mağaza sahibi

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Administration menu
tr: Yönetim menüsü

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Installed %module module.
tr: %module eklentisi kuruldu.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
tr: Dili URL'den (yolun etki alanı ya da önekinden) belirle.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
tr: <em>Yönetim</em> menüsü yönetimle ilgili görevlerin bağlantılarını içerir.

en: Configure taxes
tr: Vergileri ayarla

en: Default store currency
tr: Mağazanın varsayılan para birimi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Management
tr: Yönetim
