Telekonsum (7.x-1.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (57 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: more
fi: lisää

en: Currency
fi: Valuutta

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Country
fi: Maa

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Feed
fi: Syöte

en: Create
fi: Luo

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Price
fi: Hinta

en: Company
fi: Yritys

en: Street
fi: Katuosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: Sort by
fi: Lajittele

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Product
fi: Tuote

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Admin menu
fi: Ylläpitovalikko

en: Import content
fi: Tuo sisältöä

en: Rating
fi: Arvio

en: Product variations
fi: Tuotevariaatiot

en: Localization
fi: Lokalisointi

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Administration menu
fi: Ylläpitovalikko

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Installed %module module.
fi: Asennettiin %module moduuli.

en: Configure store
fi: Muokkaa kauppaa

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
fi: Määrittele kieli verkko-osoitteen perusteella (Polun etuliite tai domain).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fi: <em>Ylläpitovalikko</em> sisältää valikkolinkit ylläpitotehtäville.

en: Default store currency
fi: Kaupan oletusvaluutta

en: Master
fi: Isäntä

en: Management
fi: Hallinta

en: No sample tax rate.
fi: Ei esimerkkiveroa.

en: US - Sales taxes displayed in checkout
fi: US - myyntivero näytetään kassalla

en: European - Inclusive tax rates (VAT)
fi: Eurooppalainen - Vero sisältyy hintoihin (ALV)

en: Tax Rate
fi: Vero

en: Tax rate examples
fi: Esimerkkiverot

en: Example tax rates will be created in this style.
fi: Esimerkkiverot luodaan tällä tyylillä.

en: Create and Finish
fi: Luo ja päätä

en: Provides the taxonomy vocabularies, product types, product display types, and related functionality.
fi: Tarjoaa luokittelusanastot, tuotetyypit, tuotteiden esitystavat ja  niihin liittyvän toiminnallisuuden.

en: Setting up taxes.
fi: Verojen asettaminen.

en: Install additional functionality
fi: Asenna lisätoiminnallisuuksia

en: Flushed caches.
fi: Tyhjennettiin välimuistit.

en: Installing additional functionality
fi: Asennetaan lisätoiminnallisuuksia

en: Installed the default theme.
fi: asennettiin oletusteema.

en: Configured localization.
fi: Asetettu paikallisuus.

en: Default store country
fi: Kaupan oletusmaa

en: Services specific to the selected country will be installed if they exist.
fi: Tiettyyn maahan liittyvät palvelut asennetaan jos sellaisia on saatavilla.
