Telekonsum (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: more
id: selengkapnya

en: Currency
id: Mata uang

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Country
id: Negara

en: Image
id: Gambar

en: Category
id: Kategori

en: Feed
id: Umpan

en: Create
id: Buat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Price
id: Harga

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Zip code
id: Kode pos

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Product
id: Produk

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Admin menu
id: Menu admin

en: Product variations
id: Variasi produk

en: Store owner
id: Pemilik toko

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Administration menu
id: Menu Administrasi

en: - All -
id: - Semua -

en: Installed %module module.
id: Modul %module sudah terinstal.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
id: Tentukan bahasa dari URL (awalan path atau domain)

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
id: Menu <em>Manajemen</em> berisi tautan untuk tugas-tugas administrasi.

en: Default store currency
id: Mata uang toko bawaan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Management
id: Manajemen
