Telekonsum (7.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: more
oc: mai

en: Currency
oc: Devisa

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Country
oc: País

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Feed
oc: Flux

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Company
oc: Societat

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Product
oc: Produit

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Localization
oc: Traduccion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Administration menu
oc: Menú d'administracion

en: - All -
oc: - Tot -

en: Installed %module module.
oc: Lo modul %module es estat installat.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
oc: Determina la lenga a partir de l'URL (prefix de camin o nom de domeni).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
oc: Lo menú de <em>Gestió</em> conten ligams de prètzfaches administratives.

en: Master
oc: Maître
