Telekonsum (7.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: more
nl: meer

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Search
nl: Zoeken

en: Country
nl: Land

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Welcome
nl: Welkom

en: Price
nl: Prijs

en: Desc
nl: Aflopend

en: Manufacturer
nl: Fabrikant

en: Company
nl: Bedrijf

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Zip code
nl: Postcode

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Import content
nl: Inhoud importeren

en: Rating
nl: Waardering

en: Product variations
nl: Productvariaties

en: Store owner
nl: Webwinkeleigenaar

en: Localization
nl: Lokalisatie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Administration menu
nl: Administratiemenu

en: - All -
nl: - Alle -

en: Installed %module module.
nl: %module-module geïnstalleerd.

en: Configure store
nl: Winkel instellen

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
nl: Bepaal de taal aan de hand van de URL (Padvoorvoegsel of domeinnaam).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
nl: Het <em>Beheermenu</em> bevat links voor beheertaken.

en: Configure taxes
nl: Belasting instellen

en: Default store currency
nl: Standaardvaluta webwinkel

en: Asc
nl: Oplopend

en: Management
nl: Beheer

en: No sample tax rate.
nl: Geen voorbeeld van belastingtarief.

en: European - Inclusive tax rates (VAT)
nl: Europees - Inclusief belastingtarieven (BTW)

en: Tax Rate
nl: Belastingtarief

en: Tax rate examples
nl: Belastingtarief voorbeelden

en: Create and Finish
nl: Aanmaken en voltooien

en: Setting up taxes.
nl: Bezig met opzetten van belastingen.

en: Install additional functionality
nl: Optionele functionaliteit installeren

en: Flushed caches.
nl: Geleegde caches.

en: Import products.
nl: Producten importeren.

en: Installed the default theme.
nl: Standaardthema geïnstalleerd.

en: Default store country
nl: Standaardland winkel
