Telekonsum (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (54 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: more
pt: mais

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Country
pt: País

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Welcome
pt: Bem vindo

en: Price
pt: Preço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Manufacturer
pt: Fabricante

en: Company
pt: Empresa

en: Street
pt: Logradouro

en: City
pt: Cidade

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Product
pt: Produto

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Import content
pt: Importar conteúdo

en: Rating
pt: Avaliação

en: Product variations
pt: Variações do produto

en: Store owner
pt: Dono da loja

en: Localization
pt: Idiomas

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Administration menu
pt: Menu administrativo

en: - All -
pt: - Todos -

en: Installed %module module.
pt: O módulo %module foi instalado.

en: Configure store
pt: Configurar loja

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
pt: Determinar o idioma da URL (prefixo ou domínio da URL).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
pt: O menu <em>Gerenciamento</em> contém links para as tarefas administrativas.

en: Configure taxes
pt: Configurar Taxas

en: Default store currency
pt: Moeda padrão da loja

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Management
pt: Gerenciamento

en: No sample tax rate.
pt: Nenhuma taxa de exemplo.

en: Tax Rate
pt: Taxa de Imposto

en: Tax rate examples
pt: Exemplos de taxa

en: Setting up taxes.
pt: Configuração de impostos.

en: Install additional functionality
pt: Instalar funcionalidade adicional

en: Flushed caches.
pt: Caches esvaziados.

en: Import products.
pt: Importar produtos.

en: Do you want to be able to translate the interface of your store?
pt: Você quer ser capaz de traduzir a interface de sua loja?

en: Default store country
pt: País padrão da loja
