Telekonsum (7.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: more
uk: ще

en: Currency
uk: Валюта

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Country
uk: Країна

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Feed
uk: Канал

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Welcome
uk: Вітання

en: Price
uk: Ціна

en: Desc
uk: Спад

en: Manufacturer
uk: Виробник

en: Company
uk: Компанія

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Zip code
uk: Поштовий індекс

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Product
uk: Товар

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Import content
uk: Імпортувати вміст

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Product variations
uk: Варіації товару

en: Store owner
uk: Власник магазину

en: Localization
uk: Переклади

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Administration menu
uk: Адміністративне меню

en: - All -
uk: - Усе -

en: Installed %module module.
uk: Встановлено модуль %module.

en: Configure store
uk: Налаштувати магазин

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
uk: Визначати мову з URL (префікс шляху або домен).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
uk: Меню <em>Керування</em> містить посилання на адміністративні завдання.

en: Configure taxes
uk: Налаштувати податки

en: Default store currency
uk: Стандартна валюта магазину

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Management
uk: Керування

en: Tax Rate
uk: Податкова ставка

en: Tax rate examples
uk: Приклади податкової ставки

en: Create and Finish
uk: Створити і завершити

en: Setting up taxes.
uk: Налаштування податків.

en: Install additional functionality
uk: Встановити додатковий функціонал

en: Flushed caches.
uk: Очищено кеші.

en: Installing additional functionality
uk: Встановлення додаткового функціоналу.

en: Import products.
uk: Імпорт товарів.

en: Configured localization.
uk: Зконфігуровано локалізацію.

en: Do you want to be able to translate the interface of your store?
uk: Ви бажаєте мати змогу перекладати інтерфейс вашого магазину?

en: Default store country
uk: Базова країна магазину
