Telekonsum (7.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: more
da: mere

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Welcome
da: Velkommen

en: Price
da: Pris

en: Desc
da: Faldende

en: Company
da: Virksomhed

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Zip code
da: Postnummer

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Product
da: Produkt

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Import content
da: Importér indhold

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Store owner
da: Butiksejer

en: Localization
da: Lokalisering

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Administration menu
da: Administrationsmenu

en: - All -
da: - Alle -

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
da: Fastslå sproget ud fra URLen (stipræfiks eller domæne).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
da: Menuen <em>Management</em> indeholder links til administrative opgaver.

en: Default store currency
da: Standardvaluta

en: Asc
da: Stigende

en: Management
da: Administration
