Telekonsum (7.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: more
fa: بیشتر

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Feed
fa: خوراک

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Price
fa: قیمت

en: Desc
fa: نزولی

en: Company
fa: شرکت

en: City
fa: شهر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Product
fa: محصول

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Product variations
fa: تنوع محصولات

en: Store owner
fa: مالک فروشگاه

en: Localization
fa: بومی سازی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Administration menu
fa: منوی مدیریت

en: - All -
fa: - همه -

en: Installed %module module.
fa: ماژول %module نصب شد.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
fa: تعیین زبان بر اساس URL (پیشوند آدرس یا دامنه).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fa: منوی <em>مدیران</em> شامل پیوندهایی برای کارهای مدیریتی است.

en: Configure taxes
fa: پیکربندی مالیات‌ها

en: Default store currency
fa: واحد پول پیش‌فرض فروشگاه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Management
fa: مدیریت
