Telekonsum (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: more
it: altro

en: Currency
it: Valuta

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Price
it: Prezzo

en: Desc
it: Disc

en: Manufacturer
it: Azienda costruttrice

en: Company
it: Azienda

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Product
it: Prodotto

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Store owner
it: Padrone del negozio

en: Localization
it: Localizzazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Administration menu
it: Menu Amministrazione

en: - All -
it: - Tutto -

en: Installed %module module.
it: Il modulo %module è  stato installato.

en: Configure store
it: Configura negozio

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
it: Definisci la lingua corrente sulla base dell'URL (prefisso di percorso o nome dominio).

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
it: Il menu <em>Gestione</em> contiene link alle operazioni di amministrazione.

en: Default store currency
it: Valuta predefinita del negozio

en: Master
it: Principale
