Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Fields
da: Felter

en: Telephone
da: Telefon

en: Telephone number
da: Telefonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
da: Feltet gemmer et telefonnummer i databasen.

en: Title to replace basic numeric telephone number display.
da: Titel til erstatning for den basale telefonnummervisning.

en: Link using text: @title
da: Link med tekst: @title

en: Link using provided telephone number.
da: Link med det angivne telefonnummer.

en: Telephone link
da: Telefon-link

en: Defines a field type for telephone numbers.
da: Definerer en felttype til telefonnumre.
