Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Fields
de: Felder

en: Telephone
de: Telefon

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Telephone number
de: Telefonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
de: Dieses Feld speichert eine Telefonnummer in der Datenbank.

en: Title to replace basic numeric telephone number display.
de: Der Titel, der verwendet wird, um die Standardanzeige für die Telefonnummernanzeige zu ersetzen.

en: Link using text: @title
de: Den Text @title für den Link benutzen

en: Link using provided telephone number.
de: Die angegeben Telefonnummer für den Link verwenden.

en: Telephone link
de: Telefonnummernlink

en: Defines a field type for telephone numbers.
de: Definiert einen Feldtyp für Telefonnummern.
