Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (10 entries)

en: Fields
fi: Kentät

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Telephone number
fi: Puhelinnumero

en: This field stores a telephone number in the database.
fi: Tämä kenttä tallentaa puhelinnumeron tietokantaan.

en: Title to replace basic numeric telephone number display.
fi: Otsikko korvaamaan puhelinnumeron perusesitystapa.

en: Link using text: @title
fi: Linkki käyttäen tekstiä: @title

en: Link using provided telephone number.
fi: Linkki käyttäen tarjottua puhelinnumeroa.

en: Telephone link
fi: Puhelinnumerolinkki

en: Defines a field type for telephone numbers.
fi: Määrittelee kenttätyypin puhelinnumeroille.
