Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Telephone
ro: Telefon

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Telephone number
ro: Număr de telefon

en: This field stores a telephone number in the database.
ro: Acest câmp stochează un număr de telefon în baza de date.

en: Link using text: @title
ro: Legătura folosește textul: @title

en: Link using provided telephone number.
ro: Legătură care folosește numărul de telefon furnizat.

en: Telephone link
ro: Legătură către telefon

en: Defines a field type for telephone numbers.
ro: Definește un tip de câmp pentru numere de telefon.
