Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Fields
sv: Fält

en: Telephone
sv: Telefon

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Telephone number
sv: Telefonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
sv: Detta fält lagrar ett telefonnummer i databasen.

en: Title to replace basic numeric telephone number display.
sv: Titel för att ersätta visning av grundläggande numeriska telefonnummer.

en: Link using text: @title
sv: Länk som använder text: @title

en: Link using provided telephone number.
sv: Länk som använder tillhandahållet telefonnummer.

en: Telephone link
sv: Telefonlänk

en: The placeholder is a short hint (a word or short phrase) intended to aid the user with data entry. A hint could be a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Platshållaren är en kort antydan (ett ord eller en kort fras) avsedd att hjälpa användaren med datainmatning. En antydan kan vara ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Defines a field type for telephone numbers.
sv: Anger en fälttyp för telefonnummer.
