Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Fields
es: Campos

en: Telephone
es: Teléfono

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: Telephone number
es: Número de teléfono

en: This field stores a telephone number in the database.
es: Este campo almacena un número telefónico en la base de datos.

en: Title to replace basic numeric telephone number display.
es: Título para reemplazar cómo se muestra un número telefónico básicamente numérico.

en: Link using text: @title
es: Enlace usando texto: @title

en: Link using provided telephone number.
es: Enlace usando el número telefónico provisto.

en: Telephone link
es: Enlace del teléfono

en: Defines a field type for telephone numbers.
es: Define un tipo de campo para números de teléfono.
