Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to et translation catalogue (8 entries)

en: Fields
et: Väljad

en: Telephone
et: Telefon

en: Telephone number
et: Telefoninumber

en: This field stores a telephone number in the database.
et: Antud väli hoiab andmebaasis telefoninumbrit.

en: Link using text: @title
et: Lingi tekstiga: @title

en: Link using provided telephone number.
et: Lingi antud telefoninumbriga.

en: Telephone link
et: Telefoni link

en: Defines a field type for telephone numbers.
et: Defineerib telefoninumbrite jaoks kasutatava väljatüübi.
