Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (7 entries)

en: Fields
he: שדות

en: Telephone
he: טלפון

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Telephone number
he: מספר טלפון

en: This field stores a telephone number in the database.
he: שדה זה מאחסן מספר טלפון במסד הנתונים.

en: Link using provided telephone number.
he: קישור באמצעות מספר הטלפון שסופק.

en: Defines a field type for telephone numbers.
he: מגדיר סוג שדה עבור מספרי טלפון.
