Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Fields
hu: Mezők

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: This field stores a telephone number in the database.
hu: Ez a mező egy telefonszámot tárol az adatbázisban.

en: Link using text: @title
hu: @title szöveget használja a hivatkozás

en: Link using provided telephone number.
hu: Megadott telefonszámot használja a hivatkozás.

en: Telephone link
hu: Telefon hivatkozás

en: Defines a field type for telephone numbers.
hu: Egy telefonszámok tárolására szolgáló mezőtípust biztosít.
