Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Fields
it: Campi

en: Telephone
it: Telefono

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Telephone number
it: Numero di telefono

en: This field stores a telephone number in the database.
it: Il campo memorizza un numero di telefono nel database.

en: Link using text: @title
it: Collegamento mediante il testo: @title

en: Link using provided telephone number.
it: Collegamento mediante il numero di telefono fornito.

en: Telephone link
it: Collegamento telefonico

en: Defines a field type for telephone numbers.
it: Definisce un tipo di campo per i numeri di telefono.
