Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Fields
ja: フィールド

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Telephone number
ja: 電話番号

en: This field stores a telephone number in the database.
ja: このフィールドは電話番号をデータベースに登録します。

en: Link using text: @title
ja: テキスト使用リンク: @title

en: Link using provided telephone number.
ja: 与えられた電話番号を使用するリンク。

en: Telephone link
ja: 電話番号リンク

en: Defines a field type for telephone numbers.
ja: 電話番号のフィールドタイプを定義します。
