Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Fields
nl: Velden

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Telephone number
nl: Telefoonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
nl: Dit veld slaat een telefoonnummer op in de database.

en: Link using text: @title
nl: Link met tekst: @title

en: Link using provided telephone number.
nl: Link met het opgegeven telefoonnummer.

en: Telephone link
nl: Telefoonnummer-link

en: Defines a field type for telephone numbers.
nl: Definieert een veldtype voor telefoonnummers.
