Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Fields
pl: Pola

en: Telephone
pl: Telefon

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Telephone number
pl: Numer telefonu

en: This field stores a telephone number in the database.
pl: To pole zapisuje numer telefonu w bazie danych

en: Link using text: @title
pl: Tworzenie odnośnika przy użyciu tekstu: @title

en: Link using provided telephone number.
pl: Tworzenie odnośnika przy użyciu podanego numeru telefonu.

en: Telephone link
pl: Odnośnik telefoniczny

en: Defines a field type for telephone numbers.
pl: Definiuje typ pola dla numerów telefonów.
