Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Fields
ru: Поля

en: Telephone
ru: Телефон

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Telephone number
ru: Номер телефона

en: This field stores a telephone number in the database.
ru: Данное поле хранит в базе данных номер телефона.

en: Link using text: @title
ru: Ссылка с использованием текста: @title

en: Link using provided telephone number.
ru: Ссылка использует номер телефона

en: Telephone link
ru: Ссылка для звонка

en: Defines a field type for telephone numbers.
ru: Определяет тип поля для телефонных номеров
