Telephone (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Fields
tr: Alanlar

en: Telephone
tr: Telefon

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Telephone number
tr: Telefon numarası

en: This field stores a telephone number in the database.
tr: Bu alan, bir telefon numarasını veritabanında depolar.

en: Link using text: @title
tr: @title metnini kullanan bağlantı

en: Link using provided telephone number.
tr: Sağlanan telefon numarasını kullanan bağlantı

en: Telephone link
tr: Telefon bağlantısı

en: Defines a field type for telephone numbers.
tr: Telefon numaraları için bir alan tipini tanımlar.
