Telvue (7.x-1.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: content
ku: ناوەڕۆک

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: view
ku: پیشاندان

en: Link
ku: بەستەر

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: @type: updated %title.
ku: @type نوێکرایه‌وه‌%title.

en: @type: added %title.
ku: @type: زیادکرا%title.

en: @type %title has been created.
ku: @type %title .دروست کرا

en: @type %title has been updated.
ku: @type %title نوێکرایه‌وه‌.

en: The post could not be saved.
ku: بابه‌ت پاشه‌که‌وت نه‌کرا.
