Telvue (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Username
it: Nome utente

en: content
it: contenuto

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: view
it: mostra

en: Published
it: Pubblicato

en: channel
it: canale

en: duration
it: durata

en: @type: updated %title.
it: @type: %title aggiornato.

en: @type: added %title.
it: @type: %title aggiunto.

en: @type %title has been created.
it: @type %title è stato creato.

en: @type %title has been updated.
it: Il @type %title è stato aggiornato.

en: The post could not be saved.
it: Il contenuto non può essere salvato.

en: Title.
it: Titolo.
