Telvue (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: content
id: konten

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: view
id: tampilan

en: Link
id: Tautan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Location
id: Lokasi

en: fields
id: Bidang-bidang

en: @type: updated %title.
id: @type: meng-update %title.

en: @type: added %title.
id: @type: menambahkan %title.

en: @type %title has been created.
id: @type %title sudah dibuat.

en: @type %title has been updated.
id: @type %title sudah di-update.

en: The post could not be saved.
id: Artikel tidak bisa disimpan.
