Telvue (7.x-1.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: content
cy: cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: view
cy: gweld

en: Link
cy: Dolen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: fields
cy: meysydd

en: @type: updated %title.
cy: @type: wedi diweddaru %title.

en: @type: added %title.
cy: @type: wedi ychwanegu %title.

en: @type %title has been created.
cy: Mae @type %title wedi ei greu.

en: @type %title has been updated.
cy: Mae @type %title wedi ei ddiweddaru.

en: The post could not be saved.
cy: Ni ellir cadw'r cofnod.
