Telvue (7.x-1.0-alpha5) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: content
de: Inhalt

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: view
de: Ansicht

en: Program
de: Programm

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Location
de: Ort

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: fields
de: Felder

en: channel
de: Kanal

en: duration
de: Dauer

en: @type: updated %title.
de: @type: %title wurde aktualisiert.

en: @type: added %title.
de: @type: %title wurde hinzugefügt.

en: thumbnail
de: Miniaturansicht

en: @type %title has been created.
de: @type %title wurde erstellt.

en: @type %title has been updated.
de: @type %title wurde aktualisiert.

en: The post could not be saved.
de: Der Beitrag konnte nicht gespeichert werden.

en: Contributor
de: Autor

en: Source entity
de: Quell-Entität
