Telvue (7.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: content
pt: conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: view
pt: ver

en: Published
pt: Publicado

en: Location
pt: Localização

en: API Key
pt: Chave de API

en: fields
pt: campos

en: duration
pt: duração

en: @type: updated %title.
pt: @type: %title atualizado.

en: @type: added %title.
pt: @type: %title adicionado.

en: @type %title has been created.
pt: @type %title foi criado.

en: @type %title has been updated.
pt: @type %title foi atualizado.

en: The post could not be saved.
pt: O post não pôde ser salvo.

en: Source entity
pt: Entidade de origem
