Telvue (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: content
fr: contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Tags
fr: Étiquettes

en: view
fr: voir

en: Link
fr: Lien

en: Program
fr: Programme

en: Published
fr: Publié

en: Location
fr: Emplacement

en: API Key
fr: Clé d'API

en: fields
fr: champs

en: Feeds
fr: Flux

en: duration
fr: durée

en: @type: updated %title.
fr: @type : %title mis à jour.

en: @type: added %title.
fr: @type : %title ajouté.

en: thumbnail
fr: vignette

en: @type %title has been created.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été créé.

en: @type %title has been updated.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été mis à jour.

en: The post could not be saved.
fr: Le contenu n'a pu être enregistré.

en: Contributor
fr: Contributeur

en: Source entity
fr: Entité source
