Template Field (7.x-1.0-alpha31) - en to vi translation catalogue (34 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: weight
vi: chiều rộng

en: Operations
vi: Thao tác

en: Content
vi: Nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Tags
vi: Thẻ

en: File
vi: Tập tin

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Text
vi: Văn bản

en: Layout
vi: Bố cục

en: Expanded
vi: Mở rộng

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Color
vi: Màu sắc

en: Role
vi: Vai trò

en: String
vi: Chuỗi

en: Template
vi: Mẫu

en: Collapsible
vi: Có thể thu gọn

en: Collapsed
vi: Đã thu hẹp

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Attachments
vi: Các đính kèm

en: Storage
vi: Bộ lưu trữ

en: Select
vi: Chọn

en: Add another item
vi: Thêm mục

en: parent
vi: cấp trên

en: Vertical Tabs
vi: Tab nằm dọc

en: Absolute
vi: Tuyệt đối

en: Fieldset
vi: Nhóm trường

en: Libraries
vi: Thư viện

en: Weight for row @number
vi: Thứ tự cho dòng @number

en: -Select-
vi: -Chọn-
