Template Field (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: weight
it: peso

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: Expanded
it: Espanso

en: Owner
it: Proprietario

en: Color
it: Colore

en: Role
it: Ruolo

en: String
it: Testo

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: Hidden
it: Nascosto

en: Attachments
it: Allegati

en: File Upload
it: Caricamento file

en: Templates
it: Template

en: Storage
it: Archiviazione

en: Select
it: Scegliere

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: parent
it: padre

en: Domains
it: Domini

en: Vertical Tabs
it: Schede Verticali

en: Absolute
it: Assoluto

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Libraries
it: Librerie

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: -Select-
it: -Scegliere-
