Template Field (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: weight
fr: poids

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Tags
fr: Étiquettes

en: File
fr: Fichier

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Expanded
fr: Déplié

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Color
fr: Couleur

en: Role
fr: Rôle

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Template
fr: Gabarit

en: template
fr: gabarit

en: Collapsible
fr: Repliable

en: Collapsed
fr: Replié

en: Hidden
fr: Caché

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: File Upload
fr: Transfert de fichier

en: Templates
fr: Modèles

en: Storage
fr: Stockage

en: Select
fr: Sélectionner

en: !title: !required
fr: !title : !required

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: Domains
fr: Domaines

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Absolute
fr: Absolu

en: Fieldset
fr: Groupe de champs

en: templates
fr: gabarits

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Renderer
fr: Moteur de rendu

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --

en: Text Format
fr: Format de texte

en: Field Template
fr: Gabarit de champ

en: -Select-
fr: -Sélectionner-
