Template Field (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: weight
hi: भार

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: File
hi: फ़ाइल

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Color
hi: रंग

en: Role
hi: भूमिका

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Template
hi: फर्मा

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: File Upload
hi: फाइल अपलोड

en: Add another item
hi: एक और आइटम जोड़ें

en: parent
hi: मूल जनक

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Vertical Tabs
hi: कार्यक्षेत्र टैब्स

en: Libraries
hi: लाइब्रेरीज़

en: Weight for row @number
hi: @number पंक्ति के लिए वजन

en: -Select-
hi: -चुने-
