Template Field (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: weight
uk: вага

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Tags
uk: Теґи

en: File
uk: Файл

en: Weight
uk: Вага

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: URL
uk: URL-адреса

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Owner
uk: Власник

en: Color
uk: Колір

en: Role
uk: Роль

en: String
uk: Рядок

en: Template
uk: Шаблон

en: template
uk: шаблон

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Hidden
uk: Приховано

en: Attachments
uk: Вкладення

en: File Upload
uk: Завантаження файлу

en: Templates
uk: Шаблони

en: Storage
uk: Сховище

en: Select
uk: Вибір

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: parent
uk: батько

en: Domains
uk: Домени

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Vertical Tabs
uk: Вертикальні вкладки

en: Absolute
uk: Абсолютний

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: Template:
uk: Шаблон:

en: Option 1
uk: Варіант 1

en: Option 2
uk: Варіант 2

en: templates
uk: шаблони

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: Renderer
uk: Відображувач

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: -- Select --
uk: -- Виберіть --

en: Field Template
uk: Шаблон поля

en: -Select-
uk: -Виберіть-

en: Add a template
uk: Додати шаблон

en: depth
uk: глибина
