Template Field (7.x-1.0-beta3) - en to km translation catalogue (25 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Tags
km: ស្លាក

en: File
km: ឯកសារ

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Required
km: ទាមទារ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Color
km: ពណ៌

en: Role
km: តួនាទី

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Attachments
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់​

en: !title: !required
km: !title ៖ !required

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: parent
km: ​មេ

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: Vertical Tabs
km: ផ្ទាំង​បញ្ឈរ

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number
