Template Field (7.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: weight
pt: peso

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Ficheiro

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Text
pt: Texto

en: Expanded
pt: Expandido

en: Owner
pt: Proprietário

en: Color
pt: Cor

en: Role
pt: Grupo

en: String
pt: Expressão

en: template
pt: modelo

en: Collapsible
pt: Colapsável

en: Collapsed
pt: Fechada

en: Hidden
pt: Oculto

en: Attachments
pt: Anexos

en: File Upload
pt: Enviar ficheiro

en: Templates
pt: Modelos

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Select
pt: Selecionar

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: parent
pt: pai

en: Domains
pt: Domínios

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Vertical Tabs
pt: Separadores verticais

en: Fieldset
pt: Grupo de campos

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: -Select-
pt: - Selecionar -
