Template Field (7.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: weight
tr: ağırlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Tags
tr: Etiketler

en: File
tr: Dosya

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Owner
tr: Sahibi

en: Color
tr: Renk

en: Role
tr: Rol

en: String
tr: Dize

en: Template
tr: Şablon

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Collapsed
tr: Kapalı

en: Hidden
tr: Gizli

en: Attachments
tr: Ekler

en: File Upload
tr: Dosya Yükle

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Select
tr: Seç

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: parent
tr: üst

en: Domains
tr: Alan adları

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Vertical Tabs
tr: Dikey Sekmeler

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: -- Select --
tr: -- Seçiniz --

en: -Select-
tr: -Seçiniz-
