Template Field (7.x-1.0-beta6) - en to th translation catalogue (21 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: weight
th: น้ำหนัก

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: File
th: ไฟล์

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Required
th: จำเป็น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Text
th: ข้อความ

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Color
th: สี

en: String
th: ข้อความ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Select
th: เลือก

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: parent
th: ลำดับชั้น

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Vertical Tabs
th: แท็บแนวตั้ง

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: -Select-
th: -เลือก-
