Template Field (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: weight
id: bobot

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Owner
id: Pemilik

en: Color
id: Warna

en: Role
id: Peran

en: String
id: Untai

en: Collapsed
id: Dikempiskan

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Attachments
id: Sisipan

en: File Upload
id: Unggah berkas

en: Templates
id: Templat

en: Select
id: Pilih

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: parent
id: induk

en: Domains
id: Domain

en: Vertical Tabs
id: Tabulasi vertikal

en: Libraries
id: Pustaka

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

en: -Select-
id: -Pilih-
