Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (16 entries)

en: Author
es: Autor

en: Taxonomy
es: Taxonomía

en: Taxonomy term
es: Término de taxonomía

en: The username %name does not exist.
es: El nombre de usuario %name no existe.

en: Authored by
es: Escrito por

en: Anonymous
es: Anónimo

en: You have to specify a valid date.
es: Debe especificar una fecha válida.

en: Updated date
es: Fecha de modificación

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Leave blank for %anonymous.
es: Dejar vacío para %anonymous.

en: author
es: autor

en: Post date
es: Fecha de mensaje

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
es: Formato: %time. El formato de fecha es AAAA-MM-DD y %timezone es la zona horaria con respecto a UTC. Dejar en blanco para usar la hora de envío del formulario.

en: The date the content was posted.
es: La fecha en que el contenido fue enviado.

en: Author uid
es: Uid del autor

en: The date the term was last updated.
es: La fecha de la última actualización del término.
