Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Author
fa: نویسنده

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: The username %name does not exist.
fa: نام کاربری %name وجود ندارد.

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: You have to specify a valid date.
fa: شما باید یک تاریخ معتبر وارد کنید.

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Leave blank for %anonymous.
fa: برای %anonymous خالی بگذارید.

en: author
fa: نویسنده

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
fa: الگو : %time. الگوی تاریخ به صورت YYYY-MM-DD است و %timezone و افست منطقه زمانی از ساعت محلی UTC تنظیم شده است.اگر فیلد را خالی بگذارید زمان ثبت فرم به عنوان زمان در نظر گرفته می شود
